حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 801 تعداد نوشته های امروز : 2 تعداد اعضا : 1 تعداد دیدگاهها : 2×
« توسعه منطقه ای ،نگاه همگرایانه، رویکرد نخبه گرایی»
شناسه : 3665
1
مهندس محمدهادی سالاری کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس مشارکت در انتخابات از حقوق شهروندان محسوب میشود ، هر فرد می تواند از این حق برای انتخاب خود استفاده کند و اگر هر شهروند و ایرانی این حق خود را با رای دادن استفاده نکند در واقع تعیین سرنوشت خود را به دیگری داده است
ارسال توسط :
پ
پ

IMG ۲۰۲۴۰۲۲۰ ۲۲۱۴۲۸ 2 214x300 - « توسعه منطقه ای ،نگاه همگرایانه، رویکرد نخبه گرایی»

 

 

به گزارش خبرنگار سمانیوز طی نشست خبری که مهندس محمدهادی سالاری کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس با اصحاب رسانه داشت، ضمن تشکر از فعالیت‌های رسانه درجهت تشویق به مشارکت حداکثری ؛ نقش رسانه‌ها را در معرفی نامزدهای انتخاباتی بسیار تاثیر گذار دانست.

 

 

مهندس محمدهادی سالاری خوشبختانه در میان کاندیدهای مجلس شورای اسلامی کرمانشاه جناب آقای سالاری از نخبگان دانشگاهی است که برای مردم کرمانشاه میتواند یک فرصت باشد و برای این دوره مجلس، چهرهای آکادمیک ، نخبه و شخصیتی فرهنگی وفعال در امور ورزش انتخاب کنند.

 

بدون شک اعتبار علمی و جایگاه نامزد برگزیده میتواند جدا از پرستیژ مدنی ،گامی موثر در جهت توسعه همه جانبه استان کرمانشاه با تاکید بر مولفههای بومی و زیرساخت ها و فرصتهای موجود ،چهره فقر و توسعه نیافتگی را از شهرمان بزداییم.

 

انتخاب شوندگان انعکاسی از فهم مدنی و شعور جمعی انتخاب کنندگان هستند.این بار مردم با فرهنگ و فهیم کرمانشاه در میان نامزدهای خود شخصیتی آکادمیک ، موجه ، قابل اعتماد با دانش بالا را دارند واین شخص کسی نیست جز جناب مهندس سالاری که حضورش فرصت و غنیمتی است برای شهر و مردم کرمانشا

 

مهندس سالاری گفت :هدف و انگیزه من به عنوان جوان دهه ی۷۰ از حضور در این عرصه آن است که از وضعیت معیشت ،تورم و بیکاری کرمانشاه نگران هستم .کرمانشاه پتانسیل و ظرفیت بالایی دارد می تواند به عنوان قطب گردشگری کشور معرفی شود و همچنین به واسطه ویژگی‌های اقلیمی و محیطی می‌تواند قطب کشاورزی شود .

مهندس سالاری اظهار داشت:چون از صنایع در استان حمایت نشده و سرمایه گذاری در بخش صنعت و کارخانه های صنعتی کرمانشاه مورد توجه ،پشتیبانی و حمایت نبوده و برای سرمایه گذاران تسهیل‌گری نشده، شاهد این هستیم که حدود ۷۰ درصد کارخانه‌ها تبدیل به انبار شده اند واقعا جای سوال است چرا به جای پیشرفت، پسرفت کرده ایم؟ .

 

مهندس سالاری ضمن اشاره به نقش رسانه در انتخاب شایسته ،گفت : کرمانشاه باید به دنبال نماینده مردمی دلسوز باشد که هدفش خود نمایی ،خود ستایی و ارائه برنامه واهی نباشد. شخصی لیاقت نمایندگی مردم را دارد که بخواهد خالصانه توان خودش را برای مردم بگذارد .

مهندس سالاری تصریح کرد :من انگیزه ی بسیاری برای خدمت به همشهریان کرمانشاهی دارم هدف من آنست که شجاعانه مشکلات مردم را مطرح کنم و با جدیت پیگیرسهم ملی کرمانشاه باشم

 

وی در پایان سخنانش گفت :مردم کرمانشاه زحمات بسیاری برای این انقلاب کشیدند در جنگ دشواری های بسیاری تحمل کردند و شهدای عزیز و گرانقدری تقدیم انقلاب کردند. بنابراین نماینده کرمانشاه باید مقتدرو حق طلبانه سخن بگویند تا کرمانشاه به جایی که شایسته است برسد.

 

.

 

گفت و گوی ویژه خبری « آوای پراو» با مهندس محمد هادی سالاری کاندیدای انتخابات مجلس

من به آینده کرمانشاه امیدوار هستم

“رای ندادن مساوی است با رای دادن به وضعیت موجود ”

مهندس محمدهادی سالاری از جوانان نخبه کرمانشاهی متولد ۱۳۷۲ که مقطع کارشناسی خود را در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه رازی کرمانشاه گذراند و دوره کارشناسی ارشد، رشته مهندسی هستهای در دانشگاه امیرکبیر تهران تحصیل کرد .پس از آن به عنوان مدرس و محقق در دانشگاه امیرکبیر تهران مشغول فعالیت شد.

وی هم اکنون به عنوان مهندس ناظر در سازمان نظام مهندسی استان کرمانشاه مشغول است.

 

این جوان متعهد و انقلابی در عرصه فعالیتهای اجتماعی نیز بسیار کوشا است و به عنوان مدیر و سرپرست گروه فرهنگی “منتظران وصال “پیشرو در انجام فعالیتهای فرهنگی از جمله: برگزاری جشنهای دهه کرامت ، آیین تعزیه ،حامی مسابقات ورزشی است وفعالیت در زمان کرونا ،جمع آوری و مدیریت بستههای معیشت در محلههای مراد آباد -آقاجان همچنین کمک به رفع محرومیت اقشار مختلف اطراف کرمانشاه از دیگر فعالیتهای ایشان در حوزه اجتماعی و امور خیریه است.

 

با توجه به اینکه این جوان نخبه کرمانشاهی کاندیدای عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه کرمانشاه است؛ نظر به ضرورت بهرهمندی و شناخت شهروندان با دیدگاههای وی، تصمیم گرفتیم تادر قالب مصاحبهای مختصر در خصوص مشارکت مردم و وضعیت اجتماعی و اقتصادی کرمانشاه نظرات وی را جویا شویم که توجه شما خوانندگان را به شرح این مصاحبه جلب می کنیم:

-برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات چه پیامی دارید ؟

-همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند “حضور مردم در ۲۲بهمن را به حساب گلایه نداشتن آنها از فعالیتهای مسؤلین به حساب نیاورید” ، وقتی از عملکرد مسؤلین راضی نباشیم باید در انتخابات شرکت کنیم .

خداوند در قرآن کریم می فرماید:

“إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ؛ در حقيقت‏ خدا حال قومى را تغيير نمى‏‌دهد تا آنان حال خود را تغيير دهند”

ما هم باید برای آینده خودمان و فرزندانمان حتما در انتخابات شرکت کنیم. وقتی مشارکت حداکثری داشته باشیم،نمایندگان احساس مسؤلیت بیشتری می‌کنند . باید به دور از مسائل قومی و قبیله‌ای تلاش کنیم که یک انتخاب شایسته و خوب داشته باشیم .فردی که کارآمد و شجاع باشد تا کرمانشاهی آباد داشته باشیم و همانطور که استان‌های دیگر با مشارکت بالا نمایندگان‌شان را به مجلس می‌فرستند ما هم باید حوزه نمایندگی توانایی داشته باشیم .

 

رای ندادن مساوی است با رای دادن به وضعیت موجود اگر انتخابات تاثیری نداشت چرا اینقدر تبلیغ به شرکت نکردن در انتخابات می شود .پس حتما سود و فایده ای در امر انتخابات هست .

 

من به آینده کرمانشاه امیدوار هستم ما در نقطه عطف و بزنگاه تاریخی هستیم بنابراین باید انتخاب شایسته و حداکثری داشته باشیم

 

-چه عواملی باعث عدم توسعه استان کرمانشاه شده است؟

مهمترین ظرفیت ،نیروی انسانی است در استان کرمانشاه از نیروی انسانی کارآمد و کافی برخورداریم که قابلیت ایجاد تغییر و تحول مثبت در سطح استان را دارند و باید از این ظرفیت به خوبی بهره بگیریم .

 

استان ما به لحاظ طبیعی مزیت های نسبی فراوانی دارد .ما قابلیت آن را داریم که در حوزه گردشگری سرآمد و قطب کشور باشیم .

 

کارخانه‌های صنعتی کرمانشاه که در دهه‌های گذشته فعال بودند ولی شاهد پیشرفت و توسعه مطلوب نبودیم و بخشی زیادی از این کارخانه ها غیر فعال و نیمه فعال هستند .جذب سرمایه گذار و حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان می تواند کارگشا باشد .

 

به نظر شما برای برون رفت از مشکلات فعلی استان چه باید کرد ؟

به اعتقاد من راه‌حل برون رفت از مشکلات آن است که از همه توانایی‌های استان استفاده کنیم ،به‌صورت جزیره‌ای و پراکنده عمل نکنیم ،نخبگان را جذب کنیم و مدیران کارآمد به کار بگیریم .

 

-مشکلات کرمانشاه در حوزه نمایندگی چیست و چگونه می توان از آن گذر کرد ؟بر

نمایندگان در استان با وجود اینکه اختلاف سلیقه دارند ولی وقتی هدف‌،پویایی ،پیشرفت و توسعه کرمانشاه باشد باید با رای‌زنی برای مسائل کلان همه با هم به یک نتیجه واحد برسند و با تمام توان از آن حمایت کنند

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.