حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنجشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 25 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 941 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 2×
رشد مصرف برق صنایع بزرگ نسبت به سال گذشته
شناسه : 2340
3
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: سمانیوز_ سخنگوی صنعت برق کشور گفت: 302 واحد صنعتی بزرگ کشور تا این لحظه حدود 5/11 درصد رشد مصرف برق نسبت به سال گذشته داشتند.
ارسال توسط : نویسنده : فریده منصوری منبع : سمانیوز
پ
پ

به گزارش سمانیوز به نقل از مصطفی رجبی مشهدی در گفتگو با شبکه خبر گفت: هم اکنون در ساعات اولیه اوج مصرف برق که از ساعت (۱۱تا ۱۷) می باشد هستیم و میزان تقاضای مصرف حدود ۷۰ هزار مگاوات می باشد.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه هفته ای را که پشت سر می گذاریم یکی از هفته های بسیار گرم تابستان می باشد گفت : بیشترین میزان مقادیر مصرف برق را در این هفته ثبت کردیم.

وی افزود : خوشبختانه از روز گذشته برخی از مناطق کشوراز جمله تهران با کاهش دمای هوا به طور محسوس مواجه شدند که این امر بسیار تاثیرگذار در میزان مصرف برق بود و انتظار داریم، در مناطقی که امکان پذیر می باشد از کولرها کمتر استفاده نمایند ویا دمای کولرهای گازی را بر روی ۲۵ درجه و بالاتر تنظیم نمایندتا شاهد کاهش مصرف بیشتری باشیم .

وی ادامه داد: انتظار داریم که امروز میزان تقاضای برق حداقل ۱۰۰۰ مگاوات از روز گذشته کمتر باشد، امروز تا این لحظه حدود ۵۰۰ مگاوات کمتر هست ولی انشالله با همکاری خوب هموطنان این امر میسر می شود. کاهش۱۰۰۰ مگاواتی مصرف برق به پایداری شبکه برق و همچنین تامین برق مطمئن برای همه مشترکان خصوصا مناطق بسیار گرم کمک خواهد کرد.

رجبی مشهدی به برنامه ریزی مصرف برق صنایع اشاره کرد و افزود: به لحاظ برنامه ریزی که برای صنایع صورت گرفت، صنایع از لحاظ تامین انرژی به ۳ گروه تقسیم شدند گروه اول صنایعی که به لحاظ تامین انرژی کوچک هستند شامل کارگاههای صنعتی و واحدهای صنفی و صنعتی که تعدادشان زیاد است و بیش از ۹۰ درصد از مشترکان صنعتی را به خودشان اختصاص می دهند و اینها هیچ محدودیتی د رمصرف برق ندارند.

گروه دوم آن دسته از صنایع که در شهرکهای صنعتی هستند و صنایع مستقلی که خارج از شهرکهای صنعتی هستند و متوسط می باشند، که محدودیت مصرف برق این صنایع هم نیم روز در هفته است و گروه سوم که صنایع بزرگ، و ۳۰۲ واحد صنعتی هستند خوشبختانه همکاری بسیارخوبی را با صنعت برق داشتند و تا این لحظه حدود ۱۱/۵ درصد رشد مصرف برق را نسبت به سال گذشته داشتند.

وی در پایان گفت: از ابتدای تیرماه تاکنون میزان مصرف انرژی برق کشور ۶ درصد بیشتر از سال گذشته بوده و بالطف خداوند متعال و همکاری بسیارخوب همکارانمان در صنعت برق و یاری هموطنان شبکه برق کشور پایدار است و مشکلی در تامین برق وجود ندارد

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.